BilimSenligi.com ilköğretim, lise ve üniversite öğrenimi boyunca kendini geliştiren ve hayatta yeni tecrübelere katılmak isteyen, farkındalığını ortaya koyan öğrencilere yönelik zengin içeriği ile yayın hayatında var olmaktadır.

BilimSenligi.com sitesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite düzeylerinde yapılan bilim şenliklerini, proje yarışmalarını duyurmak ve bu konularda rehberlik etmek amacı ile oluşturulmuştur.

BilimSenligi.com sitesine düzenlemiş olduğunuz etkinlik ve yarışmalarınızla ilgili yazı ve görsellerini ileterek duyurularını – tanıtımlarını yapabilirsiniz.

BilimSenligi.com sitesinde, ulusal veya uluslararası çapta yarışmalara katılmış projelerinizi ileterek yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

BilimSenligi.com sitesi düzenlemiş olduğunuz yarışmalara, proje yarışmalarına ve bilim şenliklerine “İnternet Medya Sponsoru” olarak da destek vermektedir. Sponsorluk şartlarımız için lütfen iletişimde bulununuz.

BilimSenligi.com sitesi düzenleyeceğiniz sosyal sorumluluk projelerine destekte olmaktadır. Bu konudaki işbirliği için lütfen iletişimde bulununuz.


Vizyonumuz:

Gelecekte öğrencilerin, öğretmenlerin veya diğer eğitimcilerin fikir ve somut projelerini paylaştıkları, bu fikirlerine destek bulabildikleri bir merkez (hub) olmak.

 

Misyonumuz:

Geleceğin bilim insanları ve genç araştırmacılarını bilimin çeşitli dalları ile tanıştırmak; onların araştırmalarını, sonuçlarını ve yansıtıcı düşüncelerini paylaşacakları ortam yaratmak; öğretmen, öğrenci, akademisyen, uzmanlar olarak birbirimizden öğrenerek ve tartışarak bilginin doğru yapılandırılmasına aracılık etmek; bilim ve teknolojide olan yenilikleri tek bir çatı altında toplamaktır.

Bugüne kadar:

500+  organizasyonda Medya Sponsorluğu,

Öğretmen Eğitimleri,

Öğrenci Atölyeleri,

E-Bilimşenlikleri,

Sanal Müze Eğitimleri,

E-Kariyer Programları,

Google Science Fair 2012 & 2015 Türkiye Eğitim Partneri,

TBD Bilişim Yarışması eğitim Alanında 2.lik,

Türkiye Unicef işbirliği,

Birleşmiş Milletler – “Barış için Sanat Yarışması”  Türkiye Partnerliği,

Rojko 2016 Türkiye Partnerliği,

Kitap kampanyaları